Rodzaje i jakość suchych karm

Pokarmy dla psów uwzględniają potrzeby żywieniowe poszczególnych ras. Skład takich karm jest zoptymalizowany, a także dopasowany do wieku, stanu fizjologicznego, czy nawet poziomu aktywności psa. Karmy posiadają różne postaci. Najbardziej popularne są z całą pewnością karmy suche, a więc różnorodne krokiety, granulki i tym podobne. Jeszcze inne sa karmy półwilgotne, a więc granule, któe zawierają więcej wody. To z kolei powoduje, że karmy takie są miękkie. Można wyróżnić także pokarmy w posatci tak zwanych konserw. Wszystkie wymienione tu karmy mogą stanowić podstawę diety naszego psa.

Karmy te prezentują jednak przeróżną jakość. Najmniej wartościowe są karmy dla psów, które znajdziemy przede wszystkim jako ofertę licznych supermarketów. Są one tanie, ale to ich jedyna zaleta. Bardzo często spotkamy się z sytuacją, że suche karmy, które są szeroko rozreklamowane, wcale nie kosztują dużo. Jest to zwykły chwyt reklamowy. Tego rodzaju produkty mają za zadanie przede wszystkim zwrócić naszą uwagę. W rzeczywistości nie różnią się one pewnie niczym, niż najzwyklejsze, sprzedawane w marketach karmy dla psów. Tego rodzaju produkty to szeroka gama krokietów, które posiadają przeróżne kształty oraz kolory. Wielu z nas niestety daje się nabrać na takie chwyty marketingowe, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, jak niskiej jakości może być produkt, i jak niekorzystnie może on wpływać na organizm naszego psa.

Suche karmy gotowe możemy podzielić na pełnoporcjowe, a także na uzupełniające. Pierwsze są podawane jako jedyny pokarm, a wiec pokrywają one zapotrzebowanie naszego psa na składniki odżywcze. Drugie natomiast umożliwiają zbilansowanie diety psów, które są żywione mięsem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.